Cennik

CHOROBY ALERGICZNE SKÓRY

W klinice dermatologii i medycyny estetycznej MEDSPA by Dr Kobylińska w Gdańsku zajmujemy się leczeniem chorób alergicznych skóry. Lekarz dermatolog na podstawie wywiadu dobiera najlepszą metodę leczenia. Najczęściej występującymi chorobami alergicznymi objawiającymi się w obrębie skóry są pokrzywki i atopowe zapalenie skóry.

POKRZYWKI

Pokrzywka wywołana może być przez różnorodne czynniki i objawia się występowaniem szybko rozwijających się bąbli pokrzywowych barwy różowej lub porcelanowo-białej o wielkości od kilku milimetrów di nawet kilkunastu centymetrów. Może mieć charakter ostry – utrzymując się nie dłużej niż kilka tygodni, przewlekły utrzymując się ponad 1,5 miesiąca bądź epizodyczny – w przebiegu którego występują okresy zaostrzenia objawów i remisji. Lekarz na podstawie wywiadu określa charakter pokrzywki (kontaktowa, naczyniowa, pokarmowa, fizykalna, przewlekła, posurowicza, ostra) i dobiera najlepszą metodę leczenia.

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY

Atopowe zapalenie skóry stanowi przewlekłą chorobę zapalną objawiającą się obecnością wykwitów wypryskowych. Wśród przyczyn atopowego zapalenia skóry (AZS) wskazuje się czynniki genetyczne, środowiskowe i immunologiczne, wraz z współistniejącym defektem bariery skórnej. Charakterystyczne dla AZS są egzema, zaczerwienienia, suchość, wypryski i swędzenie. Choroba ta występuje stosunkowo często. Szacuje się, że dotyka około 15-20% dzieci, a początkowe objawy uwidaczniają się już w pierwszym roku życia u 50% chorych, bądź do 5 roku życia u 95% osób z tym schorzeniem. AZS charakteryzuje się występowaniem okresów zaostrzenia objawów oraz okresów remisji. Lekarz dermatolog na podstawie wywiadu dobiera najlepszą metodę leczenia.