Cennik

Co to jest terapia falami akustycznymi? – Fala uderzeniowa Storz Medical 

Terapia Falami Akustycznymi (AWT) STORZ MEDICAL  to unikalne podejście do leczenia cellulitu. AWT wykorzystuje fale ciśnienia, które wpływają na obie główne przyczyny cellulitu: włókniste przegrody i występowanie tłuszczu w dolnej części skóry właściwej. Terapia falami akustycznymi wytwarza falę ciśnienia, która przechodzi przez skórę i tłuszcz, oddziałując na włókniste przegrody. Nacisk rozbija kolagen w przegrodach i uwalnia skórę, zapewniając gładszą powierzchnię.

Jak działa terapia falami akustycznymi?

Cellulit to zmiany w strukturze skóry, które powodują, że na skórze pojawia się „skórka pomarańczowa” lub „materac”. Cellulit występuje znacznie częściej u kobiet. Badania pokazują, że 85-98% kobiet ma cellulit. Zobacz naszą stronę Leczenie cellulitu. Zobacz także nasz blog na temat cellulitu Co powoduje cellulit.

Mężczyźni i kobiety inaczej organizują swój tłuszcz. U mężczyzn włókna tkanki łącznej, które organizują i podtrzymują tłuszcz, biegną głównie równolegle do skóry. Oznacza to, że u mężczyzn występuje minimalne ściąganie skóry przez złogi tłuszczu, a co za tym idzie, skóra jest gładsza. Niestety w przypadku kobiet ich tłuszcz jest ułożony prostopadle do skóry. Powoduje to ściąganie skóry przez strukturę podporową tkanki łącznej i nierówną powierzchnię.

AWT wykorzystuje fale ciśnienia, aby rozbić kolagen, ciągnąc skórę w dół. Pozwala to na rozluźnienie pasm ściągających skórę i uzyskanie gładszej powierzchni. Dodatkowo powstaje nowy kolagen, który pomaga zredukować wystający pod skórą tłuszcz.

Na początek zalecamy 6-10 zabiegów. Każdy zabieg trwa 30 minut do 1.5 godziny w zależności od leczonego obszaru. Ponieważ u wielu pacjentów cellulit z czasem powraca, często zaleca się 1-2 powtarzające się zabiegi raz w roku.