Cennik

TRĄDZIK

Przyczyną trądziku młodzieńczego są zmiany hormonalne w okresie dojrzewania – nadmierne pobudzenia czynności gruczołów łojowych. Wytwarzany w nadmiarze łój, nie znajduje ujścia, tworzy się zaskórnik. Tworzą się grudki, krostki, guzki i guzy, a czasem nawet blizny.
Ważne, aby dbać o dietę i spożywać jak najmniej ostrych, pikantnych potraw, jedzenia słodyczy, picie kawy oraz alkoholu. Należy szczególnie dbać o pielegnację skóry – dobrać odpowiednie dermokosmetyki po konsultacji z lekarzem.
Trądzik różowawy jest przewlekły. Doprowadza do pojawiania się utrwalonego rumienia oraz trwale poszerzonych naczyń krwionośnych. Dotyka osoby dorosłe w wieku 25-55 lat. W dalszym rozwoju choroby pojawiają się bolesne zapalne krostki. Trądzikowi różowatemu towarzyszy często znaczne przetłuszczanie się skóry. Zmiany występują głównie na twarzy.Pojawieniu się trądzika różowatego sprzyja skłonność do przetłuszczania skóry, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, niedobory hormonalne i infekcje. Nieleczony trądzik różowaty może mieć ostre objawy – nasilony rumień, pogrubienia skóry, trwale popękane naczynka.

Polecane zabiegi:
• peelingi medyczne
• zabiegi laserowe
• laserowe zabiegi frakcyjne