Cennik

ZMIANY SKÓRNE W CIĄŻY

Podczas ciąży w organizmie zachodzą liczne zmiany hormonalne, metaboliczne, naczyniowe i immunologiczne. Skutkować mogą zaburzeniami w obrębie skóry, wśród których wyróżniamy zmiany fizjologiczne oraz patologiczne – choroby skóry związane z ciążą oraz choroby skóry ulegające zaostrzeniu lub poprawie podczas ciąży. W klinice dermatologii i medycyny estetycznej MEDSPA by Dr Kobylińska w Gdańsku zajmujemy się leczeniem zmian skórnych w ciąży. Lekarz dermatolog na podstawie wywiadu dobiera najlepszą metodę leczenia.

FIZJOLOGICZNE ZMIANY SKÓRNE

Fizjologiczne zmiany skórne związane są w głównym stopniu ze zmianami hormonalnymi w organizmie ciężarnej. Wśród zmian fizjologicznych wyróżniamy zmiany barwnikowe, zmiany dotyczące przydatków skóry i zmiany naczyniowe.  Przebarwienia w znacznym stopniu występują w drugiej połowie ciąży i zwykle ustępują po porodzie. Zmiany dotyczące przydatków skóry dotyczą nadmiernego wypadania włosów po porodzie, zwiększonej aktywności gruczołów potowych w ciąży i zmian naczyniowych.

CHOROBY SKÓRY ZWIĄZANE Z CIĄŻĄ

Wśród chorób skóry związanych z ciążą najczęściej występują rozstępy skórne umiejscowione głównie na brzuchu. Wyróżniamy także świąd skóry ciężarnych, zmiany pokrzywkowe, czy też choroby pęcherzowe.