Cennik

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

W klinice dermatologii i medycyny estetycznej MEDSPA by Dr Kobylińska w Trójmieście zajmujemy się leczeniem nadpotliwości. Jest to stosunkowo częsty problemem, który dotyka około 3% populacji ludzkiej. Schorzenie to związane jest z nadmierną aktywnością gruczołów potowych w wyniku stresu, lęku czy wysiłku fizycznego. Najczęstszą postacią jest nadmierna potliwość w obrębie pach i dłoni. Wysoce efektywną metodą leczenia tego schorzenia jest zastosowanie toksyny botulinowej, która częściowo blokuje zakończenia nerwowe odpowiadające za wydzielanie potu, co skutkuje znacznym ograniczeniem potliwości. Nadpotliwość dotykać może takich obszarów jak: dłonie, twarz, pachy, stopy, etc.

W zależności od obszaru i ilości miejsc charakteryzujących się nadmierną potliwością, zabieg trwa od 10 do 30 minut. Początkowym etapem jest określenie miejsc cechujących się nadmierną aktywnością gruczołów potowych. Zabiegowi może towarzyszyć odczuwanie delikatnych nakłuć, w związku z czym skóra zostaje znieczulona z zastosowaniem kremu o miejscowym działaniu znieczulającym. Zabieg polega na bezpośredniej iniekcji toksyny botulinowej z zastosowaniem jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Standardowo kolejne nakłucia wykonuje się w odstępach 1 cm. Zauważalny efekt następuje w przeciągu tygodnia od wykonanej iniekcji i utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Po tym czasie możliwe jest wykonanie kolejnego zabiegu.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest: ciąża, okres karmienia piersią, aktywne infekcje w miejscu, którego dotyczy zabieg, nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do zwykłych zajęć. W ciągu pierwszej doby należy unikać masażu miejsc, w których dokonano iniekcji. W przeciągu 3 dni od zabiegu nie należy korzystać z sauny i basenu.