Cennik

 

LECZENIE ZMIAN TRĄDZIKOWYCH

Przyczyny powstawania zmian trądzikowych niejednokrotnie są złożone i wieloczynnikowe. Jedną z nich jest obecność bakterii o nazwie Propionibacterium acnes (P. acnes). Bakterie te naturalnie występują na powierzchni naszej skóry, jednakże jeżeli martwe komórki naskórka oraz sebum zablokują pory natychmiast dojdzie do ich namnażania co skutkuje powstawaniem stanu zapalnego. Gdy dojdzie do rozwinięcia się stanu zapalnego, trądzik nasila się i dochodzi do powstawania zmian skórnych w postaci grudek, krost, guzków i cyst. Urządzenie Sciton BBL® używane w naszej klinice wykorzystuje światło niebieskie o długości fali 420nm, które doprowadza do eliminacji bakterii P. acne powodujących trądzik. Natomiast światło czerwone o długości fali 560-590nm powoduje zmniejszenie stanu zapalnego. Kombinacja zarówno niebieskiego jak i czerwonego światła podczas zabiegu urządzeniem Sciton BBL® doskonale sprawdza się w leczeniu zarówno lekkiego jak i zaawansowanego trądziku.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU:

Zabieg Sciton BBL® jest nieinwazyjny i trwa od 20-60min w zależności od obszaru zabiegowego. W leczeniu zmian trądzikowych zazwyczaj zalecane jest wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach 1 tygodnia. Po zabiegu, skóra regeneruje się bardzo szybko, najczęściej nie jest wymagany okres rekonwalescencji i można niezwłocznie wrócić do normalnych aktywności.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Ciąża,
  • Karmienie piersią,
  • Nieuregulowana cukrzyca,
  • Epilepsja,
  • Opryszczka, w miejscu zabiegu,
  • Nowotwory,
  • Przyjmowanie leków światło uwrażliwiających.

ZALECENIA POZABIEGOWE:

Zaleca się unikanie mocnego słońca, opalania się, korzystania z solarium, basenu i sauny. Należy chronić skórę przed słońcem poprzez stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50). Nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych takich jak np. podnoszenie ciężarów.